فارسي
EN
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
بازدید آیت الله خاتمی از پژوهشکده شورای نگهبان
1399/9/22 شنبه
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده شورای نگهبان، آیت الله سید احمد خاتمی عصر چهارشنبه ۱۹ آذرماه با حضور در پژوهشکده شورای نگهبان ضمن بازدید از نمایشگاه محصولات و منشورات پژوهشکده شورای نگهبان، در جریان فعالیت ها و اقدامات پژوهشکده شورای نگهبان قرار گرفت.
در این بازدید که دکتر عباسعلی کدخدایی رئیس پژوهشکده و دکتر هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان نیز حضور داشتند، مدیران پژوهشکده گزارشی از فعالیت های هر بخش ارائه کردند.

در ادامه آیت الله خاتمی ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته، پژوهشکده شورای نگهبان و مجمع مشورتی فقهی قم را افتخار شورای نگهبان دانست و افزود: کار کارشناسی در بازوهای مشورتی شورای نگهبان بسیار خردمندانه است و نتیجه این کار در صحن جلسات شورای نگهبان ملموس است.

عضو فقیه شورای نگهبان ادامه داد: خدمات و فعالیت‌های پژوهشکده بخشی مربوط به شورای نگهبان است و بخشی دیگر خدمت به جامعه حقوقی کشور است و به همین دلیل است که باید پژوهشکده به عنوان مرکزی برای تبیین، ترویج و تفسیر قانون اساسی وجود داشته باشد.

آیت الله خاتمی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را در تاریخ اسلام بی نظیر دانست و خاطر نشان کرد: حداقل ۵۰ فقیه در ۹۰ روز راجع به کلمه به کلمه قانون اساسی موجود کنکاش و اظهار نظر کرده اند و متنی قوی و منسجم آماده کرده اند البته فقط وحی و کلام معصومین بی‌نقص و بی‌ایراد است.

عضو فقیه شورای نگهبان در پایان تهیه و تولید دائره المعارف قانون اساسی، شرح فقهی و حقوقی قانون اساسی را توسط پژوهشکده شورای نگهبان لازم و ضروری دانست.

 
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
کلیه ی حقوق متعلق به سایت پژوهشکده شورای نگهبان می باشد.