فارسي
EN
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
بازدید دکتر کدخدایی از غرفه پژوهشکده شورای نگهبان در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
1398/2/11 چهارشنبه
غرفه انتشارات پژوهشکده شورای نگهبان، در شبستان اصلی مصلای امام خمینی (ره) تهران (محل ناشران عمومی،راهرو 26، غرفه 44) مستقر است و طی روز های برپایی نمایشگاه مورد استقبال اساتید، دانشجویان و علاقه مندان مباحث مربوط به شورای نگهبان و حقوق اساسی قرار گرفته است.
سخنگوی شورای نگهبان با حضور در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران از غرفه پژوهشکده شورای نگهبان بازدید کرد.
دکتر عباسعلی کدخدایی قائم مقام دبیر و عضو حقوقدان شورای نگهبان با حضور در مصلای امام خمینی (ره) از بخش‌های مختلف سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران و غرفه پژوهشکده شورای نگهبان بازدید کرد.
شایان ذکر است غرفه انتشارات پژوهشکده شورای نگهبان، در شبستان اصلی مصلای امام خمینی (ره) تهران (محل ناشران عمومی،راهرو 26، غرفه 44) مستقر است و طی روز های برپایی نمایشگاه مورد استقبال اساتید، دانشجویان و علاقه مندان مباحث مربوط به شورای نگهبان و حقوق اساسی قرار گرفته است.
 

 
همچنین در سی و دومین نمایشگاه کتاب از جدیدترین کتب چاپ شده توسط پژوهشکده شورای نگهبان رونمایی شد.این آثار تحت چهار عنوان کتاب " قانون گذاری و اجرا"، " شرح قانون اساسی(فصل نهم، قوه مجریه)"، "کتابشناسی شورای نگهبان"، "مبانی نظرات شورای نگهبان در خصوص مصوبات و استفساریه های سال 1394"هستند که به همت پژوهشکده شورای نگهبان به چاپ رسیده است.
اولین اثر،"کتاب قانون گذاری و اجرا" است که شامل مجموعه نشست‌های تخصصی تحلیل روابط قوای مقننه و مجریه است که در سال 1389 برگزار شده است. اثر دوم نیز، "کتاب شرح قانون اساسی" است که شامل شرح "فصل نهم – قوه مجریه در قانون اساسی" می‌شود که توسط انتشارات پژوهشکده شورای نگهبان چاپ و منتشر شده است. شرح قانون اساسی، مجموعه کتبی است که توسط عده ای از پژوهشگران زیر نظر دکتر عباسعلی کدخدایی تهیه می‌شود و تاکنون شش جلد از آن منتشر شده که در تبيين اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نگاشته شده است.
اثر سوم نیز، "کتابشناسی شورای نگهبان" است که در اين اثر فهرست كليه منابع علمي اعم از كتب، مقالات، پايان نامه‌ها، گزارش‌های پژوهشی و ساير اسناد علمی در رابطه با موضوعات مربوط به شورای نگهبان گردآوري شده و به فراخور مباحث علمی تلاش شده است تا به تناسب آثار علمی موجود در مورد نهاد شورای نگهبان و كار ويژه‌های آن، تقسيم بندی مناسبی از اين آثار ارائه شود. این سه کتاب برای اولین بار در غرفه پژوهشکده شورای نگهبان در معرض دید عموم قرار گرفته است.
انتشارات پژوهشکده شورای نگهبان در غرفه این پژوهشکده، 51 عنوان کتاب دیگر در شش حوزه "مشروح مذاکرات شورای نگهبان"، "مجموعه نظرات شورای نگهبان"، "مبانی نظرات شورای نگهبان"، "قوانین"، "طرح‌های پژوهشی" و "فصلنامه دانش حقوق عمومی" را نیز در نمایشگاه کتاب تهران به نمایش گذاشته است.

 
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
کلیه ی حقوق متعلق به سایت پژوهشکده شورای نگهبان می باشد.